Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Folyamat felelős (#3K1S)

Dátum: 2021.06.03.

Hely: TATABANYA, Magyarország

Vállalat: Bridgestone Europe NV/SA

Feladatok:
- A Folyamat felelős fejleszti az operatív csapatok technikai hozzáértését és folyamat kontrol tudását.
- Tulajdonosa a Centerline DMS, Méretváltás DMS, Változás menedzsment DMS eszközöknek a cella területén.
- A Process Lead felelőse a cella termelési adataiért és az azokra épülő elemzésekért.
- Szakértője az egyes hibaelhárításoknak, probléma megoldásoknak.
- Idejének jelentős részét a gyártás területén tölti, közösen dolgozva a csapat tagjaival, azok tudását, képességeit fejlesztve
- Heti mérések elvégzése
Karrier fejlődési lehetőség
- “belépő szintű” vezetői munkakör
- karrierjének további állomása a Cella vezető lehet
Munkarend
- normál nappalos munkarend
- potenciálisan rendelkezésre állás telefonon munkaidőn kívül az üzletmenetnek megfelelően
- teljes munkaidős munkakör
Felelősségek
DMS - Daily Management System
• A Centerline Management DMS tulajdonosa, beleértve:
o A gépekre centerline célok és határok meghatározása
o Centerline auditok megvalósításának biztosítás a megfelelő gyakorisággal
o Kontrol szabályok kidolgozása az operátorok számára, lehetővé téve számukra a reagálást kontrollálatlan helyzetekben
o Operátorok oktatása a kontrollálatlan helyzetek esetén szükséges dokumentációs feladatokra
o Új centerline standardok létrehozása, validálása, frissítése a veszteségek csökkentése érdekében
o Elvégzi a bevezetett rendszer heti „Health Check” értékelést, az eltéréseket azonosítja és megfelelő ellenintézkedéseket tesz
o A méretváltás DMS tulajdonosa
o Méretváltási standardok kidolgozása
o Méretváltás folyamatának elemzése, operátorok coacholása a méretváltással kapcsolatos fejlesztések azonosítására és bevezetésére
o Gyors átállás workshopok tartása további lehetőségek felkutatására a méretváltási idő csökkentésének érdekében
o Heti “Health Checks” értékelések elvégzése
o A változás menedzsment DMS tulajdonos
o beleértve folyamat benchmarking & jó gyakorlatok bevezetése folyamatonként, területenként, gyáranként
Veszteségek megszüntetés
• Elemzi a cella adatait a veszteségek csökkentésének azonosítása és priorizálása érdekében, jelenlegi és tervezett Loss Tree („veszteség fa”) létrehozása különböző eszközök segítségével (veszteség allokáció, S-shape)
• Részt vesz a cella DDS folyamatban napi szinten a prioritások meghatározása érdekében és az erőforrások elosztásával, valamint az előző 24 óra eredményeinek riportálásával
o Centerline és Méretváltás DMS
o Top 3 gépállás és jellemzőik
o Folyamat hibák és jellemzőik
• Centerline DMS eszközök használata a veszteségek csökkentése érdekében
• A cella adat integritásának felelőse
Hibaelhárítás és probléma megoldás
• Irányítja a gyökér-ok elemzést, probléma megoldást a kiemelt veszteségek esetén
• Coacholja a csapattagokat a probléma megoldási készségek és eszközök használatára, beleértve IPS és UPS, 6W2H, 5miért eszközöket
• Irányít és képességet fejleszt a csapatban folyamathibák elhárítására
Elvárások:
• Minimum 3év tapasztalat
• Végellenőrzés területén szerzet tapasztalat előnyt jelent
IT készségek
• MS Word/Excel felhasználói ismeret
Leadership / Kommunikáció
• Motivált, szervezett munkavégzés
• Képesség és elkötelezettség a szervezeti változások irányítására
• Vezetői készség, kisebb projektcsapatok vezetése
• Csapattagokkal való együttműködési készség
• Hatékony kommunikáció
• Prezentációs készség kisebb csoportok számára
Elemző, probléma megoldási képesség
• Középfokú MS Excel ismeret
• Képesség műszaki adatok megértésére és javaslatok tételére
• Probléma megoldási képesség
• Strukturált probléma megoldási eszközök használatára való készség (halszálka diagram, 5miért, gyökér ok keresés…) előny, de nem kötelező
• Specifikus műszaki ismeret a berendezésekkel kapcsolatban előny, de nem kötelező